طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی

خلاصه

تصفیه فاضلاب صنعتی

فاضلاب ناشی از صنایع آلاینده متشکل از  آب فرایند و بخشی از محصولات تولیدی یا حد واسط های فرایند است. عموما این فاضلاب ها حاوی مقادیر بسیار بالای بار آلی است به همین دلیل روش های مرسوم تصفیه بیولوژیکی در حوضچه های هوادهی بازده مناسب برای حذف بار آلی نخواهد داشت. متناسب با نوع صنعت ویژگی های فاضلاب بسیار متفاوت خواهد بود. ازین رو به کارگیری یک تکنولوژی ثابت جهت تصفیه امری ناممکن خواهد بود.
به عنوان مثال فاضلاب صنایع لبی حاوی مقادیر بسیار بالایی کلسیم است که تمایل بسیار زیادی به رسوب دهی دارد و یافاضلاب در صنایع نفت حاوی مقادیر بسیار زیادی تر کیبات آلی، آروماتیک، فنول، ترکیبات آلی نیروژن دار و سیانید است که نشان از اهمیت انتخاب روش صحیح در تصفیه آن ها می باشد.
 

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

تصفیه فاضلاب صنایع

روش های مختلفی برای تصفیه فاضلاب در دسترس می باشند که متناسب با شرایط موجود می بایست بهترین روش انتخاب شود.میزان بار آلی فاضلاب، میزان TDS و کلرید و میزان ترکیبات نیتروژن دار فاضلاب مهمترین پارامترها در تعیین روش مناسب تصفیه به حساب می آیند.
 یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب روش مناسب، محدوده مجاز پارامترهای کیفی خروجی تصفیه خانه است. به عنوان مثال تخلیه پساب به محیط زیست نیازمند رعایت استانداردهای بسیار سختگیرانه تری از تخلیه پساب به سیستم فاضلاب شهری است.
موضوع دیگری که در تصفیه فاضلاب صنایع مورد توجه است، امکان بازیافت آب از آن است. با توجه به کاهش روز افزون منابع آب، بازیافت آب از فاضلاب اهمیت چشمگیری پیدا کرده است.
کمپانی WEHRLE-WERK AG  در سال 1860 و با هدف فعالیت در زمینه تولید انرژی در آلمان تاسیس شد. سپس در سال 1991 کمپانی WEHRLE Umwelt به عنوان زیر مجموعه این شرکت در  زمینه طراحی و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و شیرابه زباله تاسیس گردید. در حال حاضر این شرکت با ساخت بیش از 300 تصفیه خانه در 30 کشور جهان یکی از پیشگامان در این صنعت به شمار می رود.

لیست نظرات

5/5 0 0 0

محصولات مرتبط