طراحی و ساخت سمپلینگ سیستم های نیروگاهی

خلاصه

بهترین راه برای دستیابی به نتایج قابل اعتماد در آنالیز پارامترهای کنترل کیفی، پایداری، طول عمر بالای تجهیزات و حذف هزینه های اضافی در یک فرایند ، طراحی دقیق سیستم نمونه برداری و استفاده از تجهیزات آنالیز کارآمد است. مطالعات نشان می دهد نزدیک به 60% از مشکلات و shutdown در نیروگاه ها ناشی از حضور ناخالصی در آب و عدم شناسایی صحیح و آنالیز دقیق آنها است. هزینه های تحمیلی این گونه خاموشی ها که ناشی از عدم طراحی صحیح و مهندسی مناسب است و در دراز مدت هزینه دو چندانی به سیستم وارد میکند را نمی توان نادیده گرفت. به همین جهت مدیریت صحیح سیستم آنالیز و نمونه برداری  منجر به کنترل صحیح و دقیق شیمی فرایند می شود. در نتیجه :

  • * حذف توقف های بدون برنامه (forced plant shutdown)
  • * کاهش هزینه ( کاهش مصرف مواد شیمیایی)
  • * کاهش هزینه های سرویس و نگهداری

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

کمپانی Lowe engineering در اواخر دهه 1930 میلادی در انگلستان با هدف ارائه خدمات مهندسی برای شرکتهای نفتی تاسیس گردید و در سال 1970 وارد فعالیت های مرتبط با ساخت و طراحی سیستم های آنالیز آب و بخار در فرایندها گردید. به دلیل کیفیت بالای محصولات ، این کمپانی به یکی از پیشگامان این صنعت در سراسر دنیا بدل شده است. بخشی از فعالیت های این کمپانی به شرح زیر می باشد:
* خدمات مهندسی و طراحی سیستم های نمونه برداری و آماده سازی نمونه (sampling system)
* ارائه تجهیزات آنالیز آب و بخار مرتبط با sampling system
* سرویس، تعمیرات و ارائه قطعات یدکی
 


با توجه به اهمیت بسیار زیاد کنترل کیفیت آب در فرایندهای نیروگاهی، علاوه بر انتخاب آنالایزر مناسب، می بایست تمامی تجهیزات سیستم نمونه برداری و sample conditioning  موجود عملکرد صحیح و بدون خطا داشته باشند.  به همین جهت انتخاب تک تک اجزاء سیستم در کنار طراحی صحیح و مناسب فرایند آماده سازی نمونه باید به دقت انجام شود.

کمپانی Lowe engineering متناسب با نوع فرایند، ویژگی نمونه آب و محل نصب تجهیزات  سیستم های سمپلینگ را در شکل های مختلف ارائه می شود. این سیستم ها به شکل single line sampler panel، یکپارچه و یا به شکلcomplete enclosure ارائه می شوند.

بدین ترتیب سیستم بدون نیاز به هیچ گونه تدابیر خاص توسط کاربر قابل بهره برداری است. تمامی تجهیزات مورد نیاز برای کنترل فرایند شامل بخش نمونه برداری (extraction point)، کنترل دمای بالا، کاهش فشار، کاهش دما (sample cooler)، فیلتراسیون نمونه(در صورت نیاز) و تنظیم جریان نمونه قبل از آنالایزر به صورت جداگانه برای هر فرایند به دقت طراحی و نصب می شوند.
 

لیست نظرات

5/5 0 0 0

محصولات مرتبط